Przejdź do treści
Paweł Małek
mgr fizjoterapii Paweł Małek
Fizjoterapeuta

mgr fizjoterapii Paweł Małek

Nazywam się Paweł Małek, jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia. Potrzeba niesienia pomocy ludziom towarzyszyła mi od zawsze, a po ukończeniu studiów zacząłem realizować swoją pasję w życiu zawodowym.

Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności zdobywałem pod okiem wykwalifikowanych lekarzy oraz terapeutów w szpitalach i przychodniach rehabilitacyjnych. Wieloletnie kursy oraz szkolenia jakie odbyłem pozwoliły mi poszerzyć wiedzę oraz podnieść umiejętności terapeutyczne.

W pracy zawodowej zajmuję się głównie leczeniem pacjentów ortopedycznych, którzy trafiają do mnie z różnymi bólami i urazami. Drugą grupę pacjentów stanowią dzieci z wadami postawy, głównie skoliozami. Dzięki rehabilitacji moi pacjenci odzyskują sprawność i możliwość normalnego funkcjonowania, co jest dla mnie największym sukcesem.

W pracy zawodowej najważniejszy dla mnie jest ciągły rozwój oraz zdobywanie nowej wiedzy, aby jeszcze efektywniej pomagać moim pacjentom.

KURSY i SZKOLENIA:

  • Terapia manualna w modelu holistycznym dr Andrzej Rakowski
  • Terapia manualna dr Ackermanna
  • Kurs stabilizacji – moduł I i II – S. Legocki
  • Centralna stabilność i niestabilność
  • Nowoczesna koncepcja stabilizacji stawów kończyn
  • The Redcord Education Program – Neurac 1
  • Koncepcja Terapii obrzękowej – moduł I i II
  • Kinesiology Taping
  • Opieka geriatryczna
  • Leczenie skolioz idiopatycznych wg metody FED
  • Trójpłaszczyznowa korekcja skolioz metodą Lehnert Schroth
  • VI Międzynarodowa Konferencja naukowo-szkoleniowa metody FED
  • „Leczenie skolioz idiopatycznych w świetle współczesnej wiedzy”
  • Certyfikat FreeMed Posture
  • Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Mikrokinezyterapia”
  • Warsztaty Kinetic Control – kręgosłup lędźwiowy