Przejdź do treści
mgr Monika Paluch
neurologopeda, logopeda, filolog polski

mgr Monika Paluch

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku filologia polska oraz studiów podyplomowych Logopedii i Medialnej Emisji Głosu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w zakresie logopedii a następnie neurologopedii.

Specjalizuję się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pomagam im w prawidłowy sposób rozwinąć mowę, pozbyć się barier komunikacyjnych, doskonalić technikę mówienia poprzez korekcję wad wymowy. Moi pacjenci to także osoby z zaburzeniami neurologicznymi, zespołami genetycznymi, zaburzeniami komunikacji (autyzmem, zespołem Aspergera) oraz te, które w wyniku przebytego wylewu, udaru mózgu, wypadku, utraciły sprawność komunikacji werbalnej.

Moja praca to moja pasja i dlatego z pełnym zaangażowaniem poświęcam się swoim pacjentom, przygotowując dla nich indywidulane programy terapeutyczne i stale podnosząc kwalifikacje zawodowe.

SZKOLENIA I WARSZTATY

  • Połykanie i pozycja spoczynkowa języka – „Dobra Kadra”;
  • Efektywne postępowanie w przypadku sygmatyzmu właściwego (wymowa międzyzębowa, sygmatyzm boczny, przyzębowy) – „Dobra Kadra”;
  • MNRI Terapia NeuroTaktylna – Międzynarodowy Instytut Dr Svetlany Masgutowej;
  • Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania – Centrum Metody Krakowskiej;
  • Udział w warsztatach szkoleniowych nt.: Programowanie wczesnych etapów rozwoju językowego z zastosowaniem metody werbo-tonalnej;
  • Udział w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z okazji Światowego Dnia Osób Jąkających się na temat: O kierunkach badań nad współczesnymi rozwiązaniami technologicznymi na polu terapii dysfluencji mowy.

Więcej o mnie